Nohut Alım - Satımı

Nohut Alım - Satımı

0258 591 52 04 - 0258 591 52 05 -  0258 591 52 06

Whatsap Sipariş İçin

Nohutları değerinde alıp satıyoruz.

Nohut: Besin değeri ve kalorisi yüksek bir sebze olan nohut oldukça besleyicidir. Bol miktarda nişasta ve azot içermesinin yanında bitkisel protein ve B vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfat ve fosfor gibi mineraller açısından zengindir. 100 gr. nohut 360 kalori, yaklaşık 20 gr bitkisel protein, 5 gr. yağ ve 61 gr. karbonhidrat içerir.

Nohutun Faydaları: Vücudu kuvvetlendirir. Beyinsel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İştah açar. Mideyi kuvvetlendirir, bağırsakları yumuşatır ve bol idrar söktürür. Anne sütünü arttırır. Vücuttaki damarları açar. Cinsel isteği ve gücü arttırır. Sesi açar ve öksürüğü keser. Göğüs kanserine karşı koruyucudur. Vücutta fazla su toplanmasını önler. Östrojen hormonunu dengeleyici etkisi ile özellikle menopoz döneminde faydalıdır.

Nohut Nasıl Kullanılır? Yemeklerde sebze olarak kullanılır. Ayrıca, leblebi yapımında da kullanılır. Nohut toz haline getirilip derideki yara ve kaşıntılara sürülürse iyi gelir.

Nohut içeriğinde ise insan sağlığına yararlı birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Nohut protein, lig, B3 vitamini, B9 vitamini, izoflavonlar, fito kimyasallar, bakır, kalsiyum, demir, çinko, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bu besin kaynağı her bireyin sağlıklı yaşam adına hem günlük yemek ihtiyacında hemde diyetlerinde rahatlıkla tüketebilirler.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ